Czemu warto czytać kryminały

kryminałyKto zabił? To najbardziej znany motyw kryminalny. Czytelnicy wprost uwielbiają w trakcie lektury książki śledzić zmienność wątków, szukać sprawcy i rozwiązywać najbardziej skomplikowane zagadki. Często podczas tych własnych poszukiwań i dedukowania jest wodzony za nos przez autora, który kluczy, podrzuca wątki, by je zaraz zamknąć lub rozwinąć. Może to być irytujące, ale tak naprawdę ową niejednoznaczność wytrwany czytelnik uwielbia. Klasyczne kryminały Agaty Christie, Conan – Doyle’a wciąż mają wielu zwolenników, którzy kontynuują lub wykorzystują wątki stworzone przez nich. Z reguły główną postacią kryminałów jest detektyw tropiący sprawcę zbrodni.

Takich kultowych postaci jest mnóstwo. Są to często postacie skomplikowane, mroczne, z pewną tajemnicą. Z tego powodu tak dobrze rozwiązują wszystkie zagadki i tropią mordercę. Po prostu potrafią wczuć się w jego skomplikowaną psychikę. Możemy sobie w tym miejscu zadać pytanie: dlaczego właściwie lubimy czytać kryminały. Przyznajmy, z reguły nie jest to literatura najwyższych lotów, a jednak wciąż gości na najwyższych miejscach rankingów i zyskuje duże uznanie u czytelników. Wydaje się, że jest to taki typ literatury, który nie oferuje artystycznych uniesień. Ma przynieść odbiorcy samą radość i przyjemność lektury. Interesuje nas skomplikowana intryga, mroczne postacie złoczyńców. Odczuwamy satysfakcję, gdy główny bohater rozwiązuje zagadkę. Jesteśmy zadowoleni, że zło przegrywa, a detektyw potrafił tak subtelnie chwycić nitkę i dotrzeć po niej do środka labiryntu. Po prostu kochamy to uczucie satysfakcji i dlatego uwielbiamy kryminały.

Comments are closed.

  • Płytki Tubądzin – idealny pomysł na ożywienie wnętrza!

    Udana aranżacja to umiejętne połączenie funkcjonalności z estetyką, dlatego też urządzając poszczególne pomieszczenia w mieszkaniu warto zwracać uwagę nie tylko na dobór mebli i odpowiednie ich rozmieszczenie, ale również na właściwe dodatki. W niektórych wnętrzach zadanie to może okazać się trudne – łazienki i kuchnie przede wszystkim pełnią rolę użytkową, a dodatkowe elementy dekoracyjne mogłyby …Read More »
  • Sposoby przyjmowania magnezu w ciąży

    Wiele kobiet nie wyobraża sobie obecnie przejścia przez okres ciąży bez sięgnięcia po odpowiednie dla siebie witaminy i minerały. Wobec tego sięgają one po takie preparaty witaminowe, które są polecane szczególnie kobietom w ciąży. Jednym z takich preparatów jest magne b6 w ciąży. Trzeba przyznać, że przyjmowanie magnezu b6 w ciąży jest bardzo pożyteczne dla …Read More »
  • Internetowa sprzedaż palet z poznania

    Sprzedaż palet z poznania prowadzona jest zarówno w sposób stacjonarny jak i internetowy. Poza tym nawet stacjonarne sklepy posiadają swoje strony internetowe na których prezentowany jest asortyment przez nie posiadany. Dzięki temu zwłaszcza młode osoby mogą w bardzo szybkim zapoznawać się z bogatą ofertą przez nie posiadaną i zamawiać dowolną ilość produktów, która dostarczona zostanie …Read More »