Czemu warto czytać kryminały

kryminałyKto zabił? To najbardziej znany motyw kryminalny. Czytelnicy wprost uwielbiają w trakcie lektury książki śledzić zmienność wątków, szukać sprawcy i rozwiązywać najbardziej skomplikowane zagadki. Często podczas tych własnych poszukiwań i dedukowania jest wodzony za nos przez autora, który kluczy, podrzuca wątki, by je zaraz zamknąć lub rozwinąć. Może to być irytujące, ale tak naprawdę ową niejednoznaczność wytrwany czytelnik uwielbia. Klasyczne kryminały Agaty Christie, Conan – Doyle’a wciąż mają wielu zwolenników, którzy kontynuują lub wykorzystują wątki stworzone przez nich. Z reguły główną postacią kryminałów jest detektyw tropiący sprawcę zbrodni.

Takich kultowych postaci jest mnóstwo. Są to często postacie skomplikowane, mroczne, z pewną tajemnicą. Z tego powodu tak dobrze rozwiązują wszystkie zagadki i tropią mordercę. Po prostu potrafią wczuć się w jego skomplikowaną psychikę. Możemy sobie w tym miejscu zadać pytanie: dlaczego właściwie lubimy czytać kryminały. Przyznajmy, z reguły nie jest to literatura najwyższych lotów, a jednak wciąż gości na najwyższych miejscach rankingów i zyskuje duże uznanie u czytelników. Wydaje się, że jest to taki typ literatury, który nie oferuje artystycznych uniesień. Ma przynieść odbiorcy samą radość i przyjemność lektury. Interesuje nas skomplikowana intryga, mroczne postacie złoczyńców. Odczuwamy satysfakcję, gdy główny bohater rozwiązuje zagadkę. Jesteśmy zadowoleni, że zło przegrywa, a detektyw potrafił tak subtelnie chwycić nitkę i dotrzeć po niej do środka labiryntu. Po prostu kochamy to uczucie satysfakcji i dlatego uwielbiamy kryminały.

Comments are closed.

  • Mieszkanie w upalne dni

    Zakup mieszkania to ważna sprawa w życiu każdego dorosłego człowieka. Niewiele jest jednak osób, które zwracają uwagę przy wyborze mieszkania na jego nasłonecznie, jak również ogrzewanie. Zakup mieszkania na ostatnich kondygnacjach nie jest dobrym wyborem. Zaczyna się to dopiero okazywać w upalne dni, gdzie temperatura sięga 30 kresek. Ponadto zły wybór może okazać się także …Read More »
  • Akcesoria elektryczne w Internecie?

    Internetowe zakupy zyskują na znaczeniu, co wynika przede wszystkim z możliwości uzyskania znacznie wygodniejszego sposobu pozyskania szczególnie drobnych wyrobów. Przy mniejszych produktach, których waga nie jest nadmierna można liczyć przede wszystkim na dużo mniejsze koszty przesyłek. Jednocześnie coraz więcej sklepów działających za pośrednictwem Internetu decyduje się na różnego rodzaju promocje również dotyczące przesyłek.Read More »
  • Mieszkania w blokach

    Bardzo duża liczba ludzi decyduje się na zakup mieszkania w bloku. Niestety nie można liczyć na to, że będą to bardzo przestronne mieszkania ale mimo to ważne jest aby to mieszkanie, w którym zdecydowaliśmy się zamieszkać było urządzone wygodnie i ze smakiem. Małe mieszkania w bloku najlepsze są dla młodych ludzi, którzy uczą się i …Read More »