Czemu warto czytać kryminały

kryminałyKto zabił? To najbardziej znany motyw kryminalny. Czytelnicy wprost uwielbiają w trakcie lektury książki śledzić zmienność wątków, szukać sprawcy i rozwiązywać najbardziej skomplikowane zagadki. Często podczas tych własnych poszukiwań i dedukowania jest wodzony za nos przez autora, który kluczy, podrzuca wątki, by je zaraz zamknąć lub rozwinąć. Może to być irytujące, ale tak naprawdę ową niejednoznaczność wytrwany czytelnik uwielbia. Klasyczne kryminały Agaty Christie, Conan – Doyle’a wciąż mają wielu zwolenników, którzy kontynuują lub wykorzystują wątki stworzone przez nich. Z reguły główną postacią kryminałów jest detektyw tropiący sprawcę zbrodni.

Takich kultowych postaci jest mnóstwo. Są to często postacie skomplikowane, mroczne, z pewną tajemnicą. Z tego powodu tak dobrze rozwiązują wszystkie zagadki i tropią mordercę. Po prostu potrafią wczuć się w jego skomplikowaną psychikę. Możemy sobie w tym miejscu zadać pytanie: dlaczego właściwie lubimy czytać kryminały. Przyznajmy, z reguły nie jest to literatura najwyższych lotów, a jednak wciąż gości na najwyższych miejscach rankingów i zyskuje duże uznanie u czytelników. Wydaje się, że jest to taki typ literatury, który nie oferuje artystycznych uniesień. Ma przynieść odbiorcy samą radość i przyjemność lektury. Interesuje nas skomplikowana intryga, mroczne postacie złoczyńców. Odczuwamy satysfakcję, gdy główny bohater rozwiązuje zagadkę. Jesteśmy zadowoleni, że zło przegrywa, a detektyw potrafił tak subtelnie chwycić nitkę i dotrzeć po niej do środka labiryntu. Po prostu kochamy to uczucie satysfakcji i dlatego uwielbiamy kryminały.

Comments are closed.

  • Styl Prowansalki

    Jeśli nie lubimy eksperymentować z wnętrzami to powinniśmy postawić na mało złożone elementy. Typowa prostota oraz jasność wnętrza to tylko nie liczne elementy cechujące styl Prowansalki. Jest on zalecany zwłaszcza dla tych osób, które nie przepadają za przepychem i za liczymy detalami szczegółami w pomieszczeniach. Faktycznie możemy z łatwością stwierdzić ze styl ten pomimo wielu …Read More »
  • Wybór mieszkania

    Na rynku wtórnym mamy do wyboru bardzo dużo mieszkań. Najczęściej są one stare i zaniedbane. Konieczne jest włożenie w nich większego nakładu pieniędzy ponieważ doprowadzenie do ładu mieszkań które są dużo większe gabarytowo od tych które budowane są teraz nie jest zadaniem łatwym. Ich minusem jest także to, że nie są tak ustawne jak na …Read More »
  • Podstawowe akcesoria domowe

    Dom pozbawiony nawet najmniejszych elementów dekoracyjnych jest w pewnym sensie niedopracowany wizualnie. Pomimo iż ściany są w kolorze, podłoga jest wykończona solidnymi panelami, a całe to wnętrze wypełniają meble, wciąż czegoś w nim brakuje. Najwyraźniej w tym przypadku brak jest po prostu akcesoriów dekoracyjnych. Z racji faktu, iż wybór tego typu produktów jest bardzo duży, …Read More »