Użytkowanie i eksploatacja zmywarki

sprzet_agdDobra zmywarka potrafi zaoszczędzić wiele godzin pracy miesięcznie w naszym gospodarstwie domowym. Często jednak przed zakupem zastanawiamy się, czy ta inwestycja nie obciąży nas dodatkowymi kosztami eksploatacyjnymi za energię elektryczną i wodę. Co zatem jest bardziej opłacalne: mycie ręczne czy korzystanie ze zmywarki automatycznej?

Jak sugerują producenci zmywarek zmywanie naczyń w ich sprzęcie może być do pięciu razy tańsze niż zmywanie ręczne. Oczywiście wszystko zależy od poziomu wydajności i poboru energii przez zmywarkę i kosztów jakie ponosimy za wodę oraz jej podgrzanie. Niezależne testy pokazują, że koszty energii elektrycznej, wody, ew. gazu i środków czyszczących są podobne jeśli chodzi o porównanie zmywarki i mycia ręcznego. Jest jednak jeszcze inny czynnik, o którym warto zapomnieć – to czas. I to on decyduje o przewadze zmywarek. Przy podobnych kosztach, które oczywiście zależą – jak wspomnieliśmy – od energooszczędności naszego sprzętu i kosztów energii w danym mieście, a więc biorąc wszystkie te czynniki pod uwagę, zmywanie automatyczne zaoszczędzi nam przede wszystkim czas. Jeśli zmywanie zajmuje średnio trzydzieści minut dziennie w standardowym gospodarstwie domowym, to tygodniowo oznacza to oszczędność ponad trzech godzin, a miesięcznie około 14 godzin.

Ważnym aspektem jest też eksploatacja sprzętu myjącego. Oczywiście istnieje już sporo punktów, które zajmują się naprawa zmywarek Kraków np firma RestartAGD.pl. Przede wszystkim zanim się udamy do serwisu należy zadbać o nasz sprzęt samodzielnie. Ważne jest używanie odpowiednich środków czyszcząco-konserwujących 3 w 1 lub 4 w 1. Niezależnie od tego kilka razy w roku trzeba dokonać czyszczenia naszej zmywarki za pomocą specjalnego środka odkamieniającego, bo pamiętajmy, że z większości naszych kranów wciąż leci woda twarda lub średniotwarda.
Co kilka miesięcy należy też wyczyścić filtr, w którym może gromadzić się kamień i resztki pokarmów.

Zakup zmywarki to niewątpliwie duże udogodnienie. Należy jednak odpowiednio ją użytkować, a w razie problemów zwrócić się do profesjonalnego serwisu naprawy zmywarek.

Comments are closed.

  • Miejsca publiczne – funkcjonalne architektonicznie

    Miejsca publiczne także muszą być funkcjonalne oraz zajmowane przez architekturę. Chodzi nam o wszelkie pojęcia oraz inne tego typu sprawy, które przypominają nam o architekturze. Inaczej się do tego dostosować nie będziemy mogli. Widzimy, że architektura wnętrza jest bardzo potrzebna także w miejscach publicznych. Znajduje ona zastosowanie nie tylko przy domostwach mieszkalnych, ale także przy …Read More »
  • Aranżacja wnętrza

    Osobom planującym aranżację wnętrza łazienki, poleca się płytki podłogowe Poznań dostępne w wielu kolorach, ciekawych wzorach oraz nietypowych wymiarach. Ściany i podłogi są przecież istotnym tłem dla każdego pomieszczenia, więc warto zadbać o to, aby dobrze się one reprezentowały. Właściwie dobrane płytki łazienkowe Poznań sprawią, że wnętrze zyska na przytulności i oryginalności. Podstawą podczas dokonywania …Read More »
  • Akcesoria do domu

    Dom, to nie tylko ściany, meble, a także ludzie. To przede wszystkim drobne szczegóły, które uzupełniają większe elementy. Coraz więcej osób zaczyna doceniać rolę drobiazgów w codziennym życiu. Są one nie tyle dekoracją, co pomocą w wykonywaniu codziennych czynności. Dobrym pomysłem na gustowne urządzenie łazienki będą akcesoria łazienkowe w ciekawych kolorach, jak również wzorach. Dobrym …Read More »